Dlaczego warto studiować we Wrocławiu

Dlaczego warto studiować we Wrocławiu

Dla maturzysty decydującego się na dalsze kształcenie, nie tylko kierunek studiów, ale także miasto stanowi bardzo istotny wybór. Wrocław od lat cieszy się największym zaufaniem wśród studentów. „Miasto Studentów” bo takie nieoficjalne określenie nadano Wrocławowi jest najbardziej przyjaznym miejscem dla chcących się dalej uczyć. Sprawdźmy dlaczego.

 

Studia to przedłużenie młodości, a nigdzie indziej, jak we Wrocławiu czuć akademicką atmosferę niemal na każdej ulicy. Przez cały rok miast tętni niezliczona ilością studentów, których gwar słychać w niemal każdym pubie, restauracji czy tramwaju.

Miasto studentów

We Wrocławiu studiuje blisko 120 tysięcy osób. Ty niemal tyle, ile liczy sobie Wałbrzych! Tak pokaźną liczbę uczących się Wrocław zawdzięczył sobie 36-ciu uczelniom wyższym we Wrocławiu, z których największą popularnością cieszy się Uniwersytet Ekonomiczny, Uniwersytet Wrocławski i Politechnika Wrocławska. Każdy z pewnością znajdzie odpowiedni kierunek na właściwej uczelni, tym bardziej, że we Wrocławiu kształcą najwybitniejsi profesorowie na wielu kierunkach, których części jest dostępna tylko we Wrocławiu!

Najszybciej rozwijające się miasto w Europieuniwersytet wroclawski

Wrocław jest najszybciej rozwijającym się miastem w Europie pod względem infrastruktury i komunikacji miejskiej. Każdego dnia pojawia się nowa inwestycja, w której można odbyć praktyki i staże, po których bardzo często można liczyć na dalsze zatrudnienie. Wrocław daje więc możliwość pracy w największych korporacjach na świecie, gdyż wiele z nich posiada tutaj swoje siedziby. Dzięki bardzo niskiemu bezrobociu wynoszącemu 2.8% niemal każdy student może liczyć na zatrudnienie w jednej z wielu sektorów handlu, logistyki, informatyki czy nauk humanistycznych. Pozwala to na komfortowe połączenie pracy z nauką, gdyż wielu pracodawców jest nastawionych na zatrudnienie właśnie studentów!

Czytaj również  Czy warto studiować dziennie?

Miasto rozrywki

Wieczorem we Wrocławiu, na wzór największych europejskich metropolii, można udać się do jednego z wielu lokali, które przyciągają muzyką, pysznym jedzeniem i najwyższej jaskości piwem. Wrocław to miasto, które nie zasypia. Na Wrocławskim rynku pełno jest lokali, kawiarni i restauracji, do których można się udać o dowolnej porze. Miano „kultowym” okrzyknięto Pasaż Niepolda, na którym znajduje się sieć klubów i dyskotek, w których gra różna muzyka i panuje inny klimat.

Dla osób nie lubiącego nocnego życia do wyboru pozostawiono wiele kin, teatrów, oper a także filharmonii. Na uwagę zasługuje największy i najstarszy zarazem Ogród Zoologiczny w Polsce oraz Wrocławskie zoo z nowo wybudowanym afrykarium.

 

Najpiękniejsze miasto na studia

Wrocław jest okrzyknięty jednym z najpiękniejszych miast w Polsce. Nie możliwe jest odwiedzenie miasta i nie zakochanie się w nim od pierwszego razu. W mieście jest bardzo dużo miejsc, gdzie można się spotkać lub aby medytować. Liczne parki przy Odrze, wyspa słodowa czy chociażby sam rynek kto miejsca warte odwiedzenia. We Wrocławiu niemal na każdym kroku można coś spotkać, lub odkryć, chociażby nowego krasnala, których nikt nie wie, ile tak naprawdę znajduje się w stolicy dolnego śląska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *