Tusze do drukarki – oryginalne czy zamienniki?

Tusze do drukarki – oryginalne czy zamienniki?

W ostatnim czasie sporo użytkowników drukarek przerzuciło się na zamienniki oryginalnych tuszy do rzęs, oczywiście z uwagi na ich niższą cenę. Różnice w ostatecznej kwocie produktu mogą wynieść nawet do 50%! Podczas gdy oryginalny tusz do drukarki kosztuje zwykle koło stu złotych, jego zamiennik będzie już kosztować zaledwie pięćdziesiąt złotych. Oczywiście różnice w cenach nie zawsze są aż tak znaczące, jednakże na ogół wynoszą one przynajmniej 20 lub 30 procent.

Zalety i wady tuszy oryginalnych

Oryginalne tusze do drukarki są tuszami produkowanymi dokładnie przez tych producentów, którzy odpowiadają za wypuszczenie na rynek konkretnych modeli drukarek. Oznacza to, że będą one w pełni kompatybilne ze sprzętem i dzięki temu będą z nią właściwie współpracować. Oryginalny tusz nie będzie m.in. przedwcześnie wysychać, dzięki czemu pozwoli na długotrwałą eksploatację, co może okazać się bardzo ważne zwłaszcza dla tych użytkowników, którzy drukują różne rzeczy wyłącznie sporadycznie.

Duet oryginalnego tuszu i oryginalnej drukarki to najlepszy sposób na osiągnięcie maksymalnej jakości wydruku i maksymalnej wydajności pracy. Oryginalne wkłady nigdy nie wpłyną negatywnie na działanie samego sprzętu. Nie ma takiej możliwości, aby zdołały się w nim wylać i przez to doprowadzić do zanieczyszczenia urządzenia, co zwykle zakończyłoby się uszkodzeniem drukarki.

Czytaj również  Unia Metropolii Polskich Prezes

Minusy? Oczywiście wspomniana już wysoka cena. Oryginalne tusze do drukarki wciąż są bardzo drogie, a zakłada się, że wraz z upływem czasu będą kosztować coraz więcej, co wiele osób może odciągnąć od ich zakupu.

Zalety i wady zamienników

Tusze zamienniki coraz częściej są nawet łatwiej dostępne od oryginałów, albowiem w przeciwieństwie do nich mogą być produkowane przez różne firmy, nawet takie, które nie mają nic wspólnego z produkcją drukarek. Jeżeli odpowiednio połączy się je z modelem drukarki, jakość wydruku nie powinna pozostawić wiele do życzenia. Zamiennik może okazać się tak samo dobry jak oryginał. Zawsze warto też patrzeć na opinie klientów dotyczące poszczególnych produktów, które wyraźnie wskażą na to, jakie tusze zamienniki opłaca się kupować.

Kolejnym dużym atutem jest niska cena, jednakże na tych parametrach trzeba zakończyć omawianie zalet zamienników. Osoby, które będą ich używać, muszą mieć świadomość tego, że zamiennik jest w stanie doprowadzić do niewłaściwego smarowania. Może przez to szybko zasychać i po krótkim czasie stawać się totalnie bezużyteczny. Ponadto wiele zamienników tuszy do drukarki okazuje się nieprzyjemna w eksploatacji, albowiem podczas pracy mogą one wydzielać charakterystyczny, bardzo mocny i raczej niemiły zapach.

Jakie tusze rzeczywiście warto kupować?

Jeżeli komuś zależy głównie na tym, by za tusz zapłacić jak najmniej, powinien on znaleźć dla swojej drukarki jakiś zamiennik. W przeciwnym wypadku lepszymi produktami okażą się oryginały. Mimo wszystko są one bezpieczniejszym wyborem i to pod wieloma względami.

Czytaj również  Najlepsze konto dla firmy - poznaj wszystkie szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *